Het historisch overzicht

In mei 1948 is VVZA opgericht in de Zeeheldenbuurt in de wijk Kruiskamp te Amersfoort, vandaar Voetbalvereniging Zeehelden Amersfoort (VVZA).
Het is ontstaan uit een buurtvereniging van bewoners uit de Trompstraat, De Ruyterstraat en omgeving. (De Zeeheldenbuurt).
De club kent een rijke geschiedenis. Het voert te ver om al de hoogte- en dieptepunten en wetenswaardigheden op deze pagina te publiceren.
In plaats daarvan een opsomming van sportieve prestaties van de club, onze Ere-leden en Leden van Verdienste, alsmede de voorzitters en trainers vanaf 1948 en
de locaties waar VVZA vanaf de oprichting heeft gespeeld.

 

VVZA 1948-web

De eerste foto van VVZA1 na de oprichting, gemaakt in 1948

Sportieve prestaties

  • 12 april 1953  
    Voor de 1e keer kampioen van de 3e klasse afdeling Utrecht en promotie naar de 2e klasse afdeling Utrecht
    VVZA 1953-web00VVZA 1953-web01
  • 24 mei 1959
    Gedegradeerd naar de 3e klasse afdeling Utrecht
  • 6 juni 1966
    Kampioen 3e klasse en promotie naar de 2e klasse afdeling Utrecht
    VVZA 1966-web
  • 5 mei 1969
    Kampioen 2e klasse en promotie naar de 1e klasse afdeling Utrecht
    VVZA 1968-69-web
  • 22 mei 1977
    In Zeist promotiewedstrijd gespeeld tegen Schalkwijk (2-1 winst) en hierdoor een plaats gekregen in de nieuw geformeerde hoofdklasse afdeling Utrecht
  • 10 mei 1979
    Gedegradeerd naar de 1e klasse afdeling Utrecht
  • mei 1980
    Gedegradeerd naar de 2e klasse afdeling Utrecht
  • 24 april 1983
    Kampioen 2e klasse en promotie naar de 1e klasse afdeling Utrecht
    VVZA 24 april 1983 (002)
  • Het eerste elftal in 1988
  • vvza-1988-2-web
  • 24 maart 1991
    Ongeslagen kampioen 1e klasse en promotie naar de hoofdklasse afdeling Utrecht
    VVZA 24 maart 1991
  • mei 1992
    Via nacompetitie en protest bij KNVB gepromoveerd naar de 4e klasse KNVB (afdeling Arnhem). VVZA voor het eerst in haar geschiedenis op KNVB niveau.
  • 12 mei 1996
    Kampioen 4e klasse en promotie naar de 3e klasse KNVB
    VVZA 1995-96-web
  • 20 april 1997
    Gedegradeerd naar de 4e klasse KNVB
  • 4 mei 2003
    Gedegradeerd naar de 5e klasse KNVB
  • 20 mei 2007
    Via nacompetitie gepromoveerd naar de 4e klasse KNVB
    vvza-hoogl-veen-20-mei-2007-web vvza-selectie-2006-2007
  • 11 april 2010
    Kampioen 4e klasse H, promotie naar de 3e klasse KNVB

    VVZA juni 2011-web
  • 5 juni 2011
    Via nacompetitie gepromoveerd naar de 2e klasse KNVB

  • VVZA 11 april 2010
  • mei 2012
    Gedegradeerd naar de 3e klasse KNVB
  • 9 juni 2013
    Via nacompetitie gepromoveerd naar de 2e klasse KNVB

  • VVZA Mei 2017
  • mei 2014
    gedegradeerd naar de 3e klasse
  • Eerste elftal 2015-2016
    vvza-2015-16
Locaties

Tot 23 november 1952 aan de Kapelweg in de buurt van het Borneplein, op een terrein waar later een Huishoudschool is gebouwd. Vervolgens tot 8 september 1957 aan de Gasthuislaan naast het voormalige Elisabethziekenhuis aan de Heiligenbergerbeek. Tot 2 oktober 1965 aan de Dollardstraat in het Soesterkwartier op de huidige trainingsvelden van K.V.V.A. Per 2 oktober 1965 gaan we naar de Ringweg-Koppel, waar in maart 1969 de eerste kantine van VVZA wordt geopend. Hier begint een enorme groei van de voetbalvereniging VVZA. Sedert januari 1987 speelt VVZA op het sportpark “Emiclaer” in de wijk Kattenbroek.

Ereleden
  • J. Haas †
  • A. van Ringen †
  • M.M. Gouw †
  • Jan Visser
  • Piet Trappel
  • Lies Schijven
  • Jaap van Ringen
  • Frans Tiemessen
  • Hedzer Pathuis †
  • Edy van Empelen
Leden van Verdienste
  • Bertus van Hoven †
  • Arie van de Brom
  • Rein Teunissen †
  • Evert van Amerongen †
  • Wout van de Brom †
  • Jetty Witteveen-Zrour
  • Gerrit Lankheet †
  • Mevrouw J. Ten Hoopen
  • Jan Schijven †
  • Hans de Bruyn
  • Joop van Ziel
  • Niels van Spengen
  • Huub van Aerssen
  • Jan-Jaap ter Haar
  • Jan Veenendaal
  • Tiny Tiemens
  • Ton Arbon
  • Herman Overeem
  • Luts van Gelderen
  • Bob de Wilde
  • Freek Hufman
  • Ed Rijk
  • Edwin van Burgsteden
  • Paul van Daal
Trainers
  • Dhr. van Minnen    van 1948 tot 1953
  • A. van Ringen van 1953 tot 1960
  • Joop Rijn    van 1960 tot 1965
  • Paul Jansen    van augustus 1965 tot juni 1966
  • Arie Apeldoorn    van augustus 1966 tot juni 1968
  • Harry Gerritsen    van augustus 1968 tot juni 1970
  • Siem Sleeking    van augustus 1970 tot juni 1973
  • Anton van de Fier    van augustus 1973 tot juni 1974
  • Herbert Siesling    van augustus 1974 tot maart 1975 (voortijdig vertrokken)
  • Siem Sleeking    van maart 1975 tot maart 1978 (voortijdig vertrokken)
  • Ruud Maas    van maart 1978 tot december 1979 (voortijdig vertrokken)
  • Charles Kunst    van 1 januari 1980 tot 1 juli 1982
  • Ries van Rooyen    van 1 juli 1982 tot 1 juli 1985
  • Gerard Loch    van 1 juli 1985 tot 1 juli 1986
  • Peter van Boeyen    van 1 juli 1986 tot 1 juli 1987
  • Nico van Miltenburg    van 1 juli 1987 tot 1 juli 1988
  • Rob Snijders    van 1 juli 1988 tot 1 juli 1995
  • Ronald Heerschop    van 1 juli 1995 tot 1 juli 1996
  • Jan Westerhof    van 1 juli 1996 tot 1 juli 1997
  • Nico van Miltenburg    van 1 juli 1997 tot 1 juli 2000
  • Bert Trappel    van 1 juli 2000 tot 1 juli 2005
  • Marino Osimani    van 1 juli 2005 tot 1 juli 2007
  • Riza Bican    van 1 juli 2007 tot 1 december 2007 (voortijdig vertrokken)
  • Nico van Miltenburg    van 1 december 2007 tot 1 juli 2008
  • Piet Rigter    van 1 juli 2008 tot 1 juli 2012
  • Raymond Prins    van 1 juli 2012 tot 1 juli 2014
  • Willem van ‘t Land vanaf 1 juli 2014 tot heden
Voorzitters
  • H. Angenent vanaf 1948 tot medio 1949
  • J.A. Froon  van 1948 tot medio 1950
  • J. Haas van medio 1950 tot mei 1965
  • A. van Ringen van mei 1965 tot 26 mei 1978
  • Wim Bayens van 26 mei 1978 tot december 1979 (voortijdig opgestapt samen met trainer Ruud Maas)
  • Jetty Witteveen van december 1979 tot 18 juni 1981
  • Jan Visser van 18 juni 1981 tot 10 juni 1989
  • Huub van Aerssen van 10 juni 1989 tot 13 augustus 1993
  • Jan Visser van 13 augustus 1993 tot 14 oktober 1996
  • Huub van Aerssen van 14 oktober 1996 tot 30 augustus 1999
  • Edy van Empelen van 30 augustus 1999 tot 6 september 2004
  • John Borgman van 6 september 2004 tot 12 september 2005
  • Nico van der Weide van 12 september 2005 tot 30 mei 2011
  • Edy van Empelen van 1 juni 2011 tot 26 oktober2015
  • Piet Beltman van 27 oktober 2015 tot heden